Дебютен гол на младок изравни ЦСКА - София на върха с Лудогорец

ЦСКА - София  надигра Черно море с 1:0 в последен мач от третия кръг на efbet Лига и се изравни с Лудогорец на върха. В герой за "червените" се превърна 20-годишният талант от школата Асен Дончев, който вкара победното попадение в 77-ата минута. Това бе дебютен гол за младока, който се появи в игра малко преди да реализира.

Наставникът на домакините Саша Илич заложи на любопитна 11-ка. В нея попаднаха младите Петров и Бауренски

25 ЦСКА-София - Черно море

Срещата започна с натиск на домакините. В 4-ата минута те получиха право да изпълнят фал пред наказателното поле на варненци. Вион центрира към Юга, който стреля опасно с глава, но покрай вратата. Шест минути по-късно последва ново центриране отдясно, което бе засечено с глава от Матей, но в аут.

В ответната атака 17-годишният Златев центрира отлично към Курьор, който не очакваше, че топката няма да бъде избита от Петров и поради тази причина го удари в коляното, а след това попадна в ръцете на Бусато.

Седем минути след почивката Курьор и Сула разиграха добре пред наказателното поле на "червените". Последва пас за Панайотов, който отправи удар по земя от 22 метра, но в аут.

Домакините отговориха в 57-ата минута чрез опасна ситуация след статично положение. Вион центрира от корнер, Юга отправи изстрел с глава забивайки топката в земята, която тупна коварно и излезе в аут на сантиметри покрай лявата греда.

Девет минути по-късно Атанасов получи възможност да шутира от седем-осем метра фронтално срещу Бусато след центриране от корнер, но не го направи по най-добрия начин и стражът на домакините без проблем улови.

Така се стигна до 77-ата минута, в която ЦСКА - София откри резултата. След центриране от корнер топката попадна в Матей, тоя я отклони за Дончев и младокът, появил се малко по-рано в игра, отбеляза дебютното си попадение след прецизен шут по земя от 18 метра.

В 86-ата минута Черно море можеше да остане с човек по-малко. Тогава Клементе вдигна високо крак и ритна противников футболист, но съдията не го санкционира с жълт картон, който щеше да е втори за него.

В 90-ата минута Курьор поиска дузпа за задържане на Матай срещу него, но не получи такава. Последва атака за "червените. При нея Гарсес овладя и прехвърли излезлия Дюлгеров, но и вратата.

ЦСКА - СОФИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Асен Дончев 77

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 6. Петров, 5. Де Нойер, 21. Юга, 15. Вион, 20. Бауренски, 11. Туфегджич, 8. Шопов, 14. Кръстев

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 15. Босанчич, 6. Попов, 2. Панов, 71. Панайотов, 7. Клементе, 20. Кета, 8. Сула, 39. Златев, 19. Курьор

Снимки: Борислав Цветанов