Септември (Сф) и Ботев (Вр) завъртяха реми

Септември (София) и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в предпоследната среща от третия кръг на efbet Лига. Мартин Кавдански от гостите откри резултата с глава в 46-ата минута, а Атанас Кабов изравни със силен удар в 79-ата минута. Срещата на Националния стадион "Васил Левски" беше изгледана на живо от новия национален селекционер Младен Кръстаич, който беше сред зрителите заедно със своя асистент Иван Иванов.

Първото полувреме предложи сравнително скучен футбол, като положенията пред двете врати се събраха на пръстите на едната ръка. В деветата минута Атанас Кабов пробва бдителността на стража на Ботев (Враца) Красимир Костов, но последния изби удара на юношата на Левски. След две минути Симеон Александров също потърси мрежата на врачани с шут от средна дистанция, но Костов отново реагира добре.

21 Септември - Ботев (Враца)

В 21-ата минута Димитър Костадинов пропусна нова възможност за тима на Славко Матич. Халфът на домакините се оказа на позиция пред вратарското поле, но не можа да прокара успешно топката в правилната посока. В 25-ата минута Даниел Генов пропусна да накаже Димитър Шейтанов с глава, след удар от корнер.

Минута след началото на втората част гостите от Враца поведоха в резултата. Френското крило на Ботев Жан-Пиер Да Силва направи много добър пробив отдясно, където елиминира двама бранители на Септември, центрира и Мартин Кавдански прониза с глава Димитър Шейтанов - 1:0 за момчетата на Росен Кирилов. Малко по-късно Чавдар Ивайлов можеше да удвои с технично изпълнение на пряк свободен удар, но топката премина на сантиментри от целта.

Последваха скучни минути, за да се стигне до 79-ата минута. Резервата в тима на Септември Реди Каса получи подаване отляво в наказателното поле на Ботев (Враца), албанецът пропусна да прати топката към вратата, но тя попадна у Атанас Кабов. 23-годишното крило моментално стреля и намери мрежата зад Красимир Костов - 1:1.

Последваха още две-три опасности пред вратата на Ботев (Враца), с което домакините можеха да достигнат до обрат. В добавеното време Кабов можеше да увенчае добрата си игра с втори гол, но крилото стреля покрай рамката след центриране отдясно.

Септември (София) 1:1 Ботев (Враца)

0:1 Мартин Кавдански (46)
1:1 Атанас Кабов (79)

Стартовите състави:

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 22. Мартин Стойчев, 25. Мирза Делимеджач, 17. Симеон Александров.

Ботев: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 4. Луиз Фелипе, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 17. Чавдар Ивайлов, 21. Жан-Пиер Да Силва, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов, 91. Венцислав Христов.

Снимки: Борислав Цветанов