Локомотив (Пловдив) трудно пречупи Хебър, но записа втори успех

Локомотив (Пловдив) записа втори успех от началото на сезона. "Смърфовете" победиха трудно Хебър (Пазарджик) с 2:1 в мач от 3-ия кръг на efbet Лига, като допреди срещата и двата отбора бяха с една победа и една загуба в шампионата. Бабакар Дион (1) изведе "смърфовете" напред, а Тодор Чаворски (34) изравни от дузпа. Преслав Боруков (64) отново даде преднина на домакините. Гостите от Пазарджик не се дадоха никак лесно и създадоха немалко опасности пред вратата на Илко Пиргов. Преди началото на двубоя бе открита Алея на славата пред спортен комплекс "Локомотив".

Откриха Алея на славата пред "Лаута"

Двубоят започна повече от мечтано за футболисти, фенове и легенди на Локомотив (Пловдив). Домакините поведоха в резултата още в 30-ата секунда с гол на Бабакар Дион. Той беше намерен от Бирсент Карагарен в близост до границата на наказателното поле. Новото попълнение на "смърфовете" стреля от движение в долния ляв ъгъл на вратата, а вратарят изгледа как топката се оплита в мрежата му.

В 17-ата минута Хебър отговори с хубаво извеждащо подаване на Тодор Чаворски към Емануил Манев. Халфът на гостите имаше добра възможност да потърси удар към вратата, но шутът му изневери той беше твърде неточен. В 24-ата минута удар на Октай Хамдиев не затрудни Илко Пиргов. Минута по-късно Бабакар Дион направи сериозен пропуск, останал очи в очи с Петър Дебърлиев. Крилото на Локомотив заложи на силата от близка дистанция и сбърка в случая.

В 30-ата минута Хамдиев засече с глава хубаво центриране от десния фланг, но ударът му попадна право в ръцете на Илко Пиргов. Очевидно в редиците на домакините настъпи леко отпускане, защото Хебър създаде нова добра ситуация. Удар на Манев от въздуха бе блокиран в корнер от Илко Пиргов.

Така се стигна до 34-ата минута, в която гостите от Пазарджик получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Пиер Зебли срещу Емануил Манев. Халфът на Локомотив посегна в краката на своя опонент, който използва възможността да падне на тревата. Последва съдийски сигнал, а 11-метровият наказателен удар бе превърнат в гол от Тодор Чаворски.

В добавеното време на първата част Бирсент Карагарен стреля от външната страна на вратата. През второто полувреме първи домакините застрашиха вратата на противника. Бирсент Карагарен беше много близо до това да отбележи красив гол с удар в далечния ъгъл. Само сантиметри го разделиха от това да зарадва публиката на "Лаута".

20 Локомотив (Пловдив) - Хебър (Пазарджик)

Феновете все пак избухнаха от радост в 64-ата минута след гола на Преслав Боруков. Появилият се от резервната скамейка нападател показа чудесно пласиране в наказателното поле при центриране на Бабакар Дион от десния фланг. Боруков бе на втора греда и от близка дистанция прати топката в мрежата с глава.

В 73-ата минута Бирсент Карагарен се справи с Георги Търтов и нанесе бомбен удар, който прелетя застрашително над горната греда. Три минути по-късно Октай Хамдиев се откъсна от Йосип Томашевич, влезе в наказателното поле, но Илко Пиргов го пресрещна, скъси дистанцията и парира удара на нападателя.

В 84-ата минута Георги Каракашев влезе остро с голяма доза късмет в наказателното поле. След рикошет той стигна до аутлинията, откъдето извади топката назад. Бирсент Карагарен стреля, но на самата голлинията защитник блокира в корнер. В добавеното време Петър Дебърлиев направи феноменално спасяване след удар на Александър Василев.

ЛОКОМОТИВ - ХЕБЪР 2:1
1:0 Бабакар Дион (1)
1:1 Тодор Чаворски (34 д)
2:1 Преслав Боруков (64)

Стартови състави:

Локомотив: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 33. Георги Каракашев, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 11. Ивайло Димитров, 9. Бирсент Карагарен;

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 28. Осира Корнел, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 55. Олекси Лобов, 23. Клаудио Бонани, 12. Емануил Манев, 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски.