СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Едисон Йорданов дебютира в елита на Белгия с победа

Вестерло се наложи с 2:0 над Серкъл Брюж в двубой от първия кръг на белгийското първенство. Тимът се завърна в елита след пауза от 5 години и зарадва феновете си с ценен успех на старта. Титуляр за Вестерло беше Едисон Йорданов. Българският национал записа първи мач в Юпилер лигата, след като в предните три сезона се подвизаваше във второто ниво на местния футбол. Димитър Велковски пък не беше в групата на Серкъл Брюж.

Червен картон на Борис Попович от гостите в 31-ата минута рязко наклони везните в полза на Вестерло. В края на полувремето атака, преминала и през Йорданов, завърши с точен изстрел на Ердон Даци. През второто полувреме попадение на домакините беше отменено заради засада, но в заключителните секунди резервата Игор Ветокеле реши всичко с втори гол.

С победа започна и шампионът Брюж. Отборът на Карл Хьофкенс се наложи драматично над Генк с 3:2. В герой за "синьо-черните" се превърна Андреас Сков Олсен, който вкара победния гол в добавеното време. Датчанинът беше на точното място и направи добавка, след като Кайл Ларин пропусна дузпа.

Сков Олсен се разписа и преди почивката. С негово попадение домакините откриха резултата в 22-ата минута, но малко по-късно Сирил Десерс възстанови равенството. В 47-ата минута Майк Трезор даде преднина на Генк, а капитанът Ханс Ванакен изравни в 60-ата. Така се стигна до последните секунди, когато след намесата на ВАР Брюж получи дузпа. Новото попълнение Ларин уцели гредата, но Сков Олсен реагира най-бързо и вдигна на крака феновете на "Ян Брейдел".

Андерлехт нямаше проблеми с Остенде - 2:0. Маджид Ашимеру даде преднина на гранда от Брюксел в 39-ата минута, а в 88-ата се разписа и привлечелният под наем от Уулвърхамптън Фабио Силва. В края на мача Фанос Кателарис от гостите получи червен картон.