Здравец "Hylissang" Гълъбов и Fnatic паднаха срещу първенците на Европа

Отборът на Fnatic със Здравец "Hylissang" Гълъбов изгуби от Rogue в началото на седмица №5 от LEC. "Оранжевите" влязоха в срещата след неуспешна седмица №4, където не взеха нито една победа, а пък техният опонент имаше комфорта на 7 поредни успеха.

Днес бе стартът на петата седмица, в която започват повторните мачове между отборите. В първата игра между двата състава геймърите от FNC си тръгнаха като победители. Днес обаче успехът отиде при "крадците".

Така първенците в Европа по LoL са с 8 поредни победи, а пък тимът на нашето момче продължава лошата си серия с трета поредна загуба, която го остави на четвърта позиция. Утре от 22:00 Здравец и компания ще опитат да подобрят резултата си срещу Excel.

Hyli взе първото убийство при чудесно отиграване на бот лейн, а след това последваха доста равностойни първоначални минути.

Към 20-ата минута Fnatic започна да напредва, благодарение на прекрасното представяне на Иван "Razork" Диаз, взимайки и Барона. Все пак няколко играчи бяха убити веднага след прибавянето на Нашор №1.

Драконите бяха равни, а и играта започна да се изравнява. Около 30-ата минута "оранжевите" почти спечелиха отборна битка, след която започнаха втория Барон. Тук Ким "Malrang" Гюн-Сонг стана герой за "крадците", открадвайки Нашор.

Още една драматична битка бе последвана от втори Барон за Rogue, след който добрата защита на Fnatic просто не бе достатъчна и "крадците" успяха да вземат осмата си поредна победа.