ЦСКА 1948 и Лудогорец не се победиха в голово шоу

Отборите на ЦСКА 1948 и Лудогорец завършиха при резултат 2:2 в сблъсък от третия кръг на efbet Лига. Първото попадение в Бистрица падна в 45-ата минута, когато Каули се разписа. Звездата на "червените" Ивайло Чочев изравни в 72-ата минута. Само 180 секунди по-късно Георги Русев направи пълен обрат за тима на Любослав Пенев. Все пак Бърнард Текпетей донесе точката на "орлите" в 81-ата минута.

По този начин Лудогорец остава на първата позиция във временното класиране със седем точки от три мача. ЦСКА 1948 остава на трето място с пет пункта.

Минути преди двубоя специални награди получиха националите по мини футбол, които преди малко повече от месец спечелиха бронзовите медали от Европейското първенство в Словакия. На трибуните пристигна и новият селекционер на България Младен Кръстаич.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Още в 5-ата минута Кирил Десподов изпълни корнер. Крилото намери Спас Делев, който засече подаването, но Даниел Наумов се справи.

В 18-ата минута Спас Делев oтново стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Александър Александров и топката излезе в ъглов удар, от който не последва нищо пред вратата на Наумов.

Малко по-късно Джонатан Перейра бе принудително заменен, като на негово място се появи Ангел Лясков.

В 29-ата минута се стигна и до първия точен удар към вратата на Симон Слуга. Централният бранител на "червените" Реян Даскалов засече с глава центриране от корнер, но стражът на "орлите" улови без проблеми.

В 44-ата минута Ивайло Чочев отправи удар с глава, но кълбото премина далеч от целта.

Дълбоко в добавеното време на първата част Каули и Алекс Сантана направиха отлична комбинация, която завърши с хубав завършващ удар на атакуващия халф на Лудогорец. Това бе трети гол за Каули от началото на сезона в шампионата.

В 57-ата минута Спас Делев потърси изненадата с шут от далечна дистанция. Кълбото мина през много хора, но попадна право в ръцете на капитана на "червените".

Четири минути по-късно Алекс Колев получи топката, след което веднага разпредели към Ивайло Чочев. Националът на България не се забави и отправи удар, който обаче бе блокиран от Оливие Вердон.

В 72-ата минута ЦСКА 1948 все пак стигна до изравнителното попадение в Бистрица. Александър Колев стреля мощно от пряк свободен удар, който бе спечелен от резервата Георги Русев. Симон Слуга успя да избие, след което именно Русев нацели гредата от близка дистанция, но при поредния опит Ивайло Чочев не пропусна да се разпише в мрежата на Лудогорец.

Три минути по-късно футболистите на Любослав Пенев достигнаха до пълен обрат. Георги Русев получи подаване от Ангел Лясков в наказателното поле, след което се справи с двама бранители на гостите и с точен удар матира Симон Слуга.

В 81-ата минута "зелените" изравниха резултата с попадение на резервата Бърнард Текпетей. Той се разписа с фантастичен шут от над 20 метра, с който матира Даниел Наумов.

Малко по-късно Оливие Вердон можеше да върна преднината на своя тим, но бранителят не успя да се разпише с глава, след като засече центриране от корнер, но кълбото премина на сантиметри от целта.

20 ЦСКА 1948 - Лудогорец

До края на сблъсъка двата отбора се опитаха да стигнат до победата, но до нови попадения не се стигна и заслужено ЦСКА 1948 и Лудогорец поделиха точките.

В следващия кръг "червените" гостуват на Хебър, а "орлите" приемат Спартак (Варна).

ЦСКА 1948 – ЛУДОГОРЕЦ 2:2

0:1 Каули (45+2)
1:1 Ивайло Чочев (72)
2:1 Георги Русев (75)
2:2 Бърнард Текпетей (81)

Стартови състави:

ЦСКА 1948 (4-2-3-1): 29. Даниел Наумов, 15. Александър Александров, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан, 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 17. Енрике Рафаел, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев

Лудогорец (4-2-3-1): 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 82. Иван Йорданов, 95. Каули, 11. Кирил Десподов, 90. Спас Делев, 10. Матиас Тисера

Съдия: Драгомир Драганов