Юношите на Лудогорец са на финал срещу Цървена звезда

Лудогорец и Цървена звезда ще определят победителя в международния юношески турнир VIVACOM CUP в пряк сблъсък утре. Днес и двата тима спечелиха мачовете си и имат пълен актив. Така срещата между тях в третия ден от надпреварата ще е своеобразен финал.

Момчетата на Росен Маринов бяха категорични срещу румънския Университатя (Крайова) и постигнаха успех с 4:1. В 12-ата и 24-ата минути точни от дузпи бяха Боян Иванов и Максим Минков. В 27-ата гостите върнаха едно попадение, също от дузпа. След почивката Мартин Николов вкара с глава за 3:1 в 47-ата минута, след като засече центриране на Калоян Божков. В 66-ата Боян Иванов оформи крайното 4:1. Цървена звезда успя да се справи с Македония Гьорче Петров с 2:1 след пълен обрат.

"Доволен съм от убедителния успех днес и от представянето на момчетата. Сега за нас най-важно е да успеем да се възстановим за утрешния мач и да го изиграем по най-добрия начин", коментира старши треньорът на Лудогорец U15 Росен Маринов. Битката за първото място между талантите на "орлите" и сръбския гранд Цървена звезда е утре (21 юли), от 9:30 часа, на стадион "Гнездо на орли".