Славия (Прага) взе солиден аванс

Отборът на Славия (Прага) взе солиден аванс след първия мач от втория квалификационен кръг в турнира Лига на конференциите. Чешкият тим разгроми с 4:0 като гост гибралтарския ФК Сейнт Джоузефс, който е полупрофесионнален тим.

Двубоят започна отлично за пражани и злощастно за домакините. Гостите дръпнаха с 2:0 в резултата още до 32-ата минута, като с две попадения се отчете Ира Сор (21, 32). В 34-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Печи Мачиаш беше изгонен.

Това до голяма степен предреши изхода на срещата. В самия край на полувремето Евертон вкара трети гол за Славия. След паузата в състава на Славия бяха извършени множество смени, но това не наруши ритъма на игра. В 56-ата минута Ондрей Лингр вкара за 4:0, а резултатът се запази до края.