Барса си устрои голова фиеста, Рафиня с блестящ дебют

Барселона стартира американското си турне с разгромна победа с 6:0 над Интер Маями. Каталунците играха с много настроение и загатнаха за огромния си потенциал в офанзивен план. Над всички беше Рафиня, който още в първия си мач с екипа на "блаугранас" даде да се разбере, че неслучайно бяха положени толкова усилия за привличането му. Бразилецът вкара гол и даде две асистенции още до почивката.

Другите попадения за испанския гранд реализираха Пиер-Емерик Обамеянг, Ансу Фати, Гави, Мемфис Депай и Усман Дембеле. Домакините, начело на които е бившият английски национал Фил Невил, по никакъв начин не успяха да се противопоставят на именития си съперник.

Каталунците бяха без старши треньора си Чави Ернандес, който не получи виза от американските власти, но се очаква още днес да се присъедини към тима и да седне на скамейката за дербито с Реал Мадрид в Лас Вегас в нощта на събота срещу неделя.

Роберт Левандовски, чийто трансфер от Байерн беше обявен официално часове преди мача с Интер Маями, проведе загрявка с отбора, но не взе участие в проверката. Дебют като титуляри записаха други две от новите попълнения - Андреас Кристенсен и Рафиня

Атаката на Интер Маями беше водена от бившия ас на Реал Мадрид Гонсало Игуаин и американеца с български корени Индиана Василев. Сред резервите личеше името на сина на Дейвид Бекъм - Ромео, който влезе в края на срещата.

Барса имаше тотално надмощие в хода на целия двубой, а още в началото много добро впечатление направи взаимодействието в средата на терена между Педри и Франк Кесие

Резултата откри Обамеянг в 20-ата минута след пас на Рафиня и технично копване над вратаря Ника Марсман. Малко по-късно Алехандро Балде центрира и Рафиня засече топката от въздуха, отбелязвайки гол още в първия си мач с екипа на “лос кулес”.

В края на полувремето бразилецът даде майсторски пас към Ансу Фати и младият нападател без забавяне опъна мрежата на домакините за трети път.

На почивката всички титуляри на Барселона бяха заменени и в предни позиции вече действаха Усман Дембеле, Мемфис Депай и младокът Абде. Не мина много време и каталунците вкараха четвърти гол. Депай изпълни корнер и подаде по тревата на Гави, който с лекота насочи топката във вратата.

В 57-ата минута самият Депай можеше да се разпише, но от чиста позиция стреля високо в аут. Нидерландецът се реваншира малко по-късно, когато технично се освободи в наказателното поле и с шут по диагонала преодоля стража на Интер Маями Клемон Диоп. Секунди след това Дембеле се разходи между цялата защита на американците и направи резултата 6:0.

До края Барса намали темпото, но въпреки това можеше да вкара още голове. Най-чистотоположение пропиля младокът Пабло Торе.

През уикенда Барселона ще се изправи срещу големия си съперник Реал Мадрид, а след това предстоят мачове с Ювентус, Ню Йорк Ред Булс и УНАМ Пумас.