Лудогорец показа две лица, но си свърши работата с отличен резултат срещу Шамрок

Първенецът Лудогорец победи с 3:0 Шамрок Роувърс в първи мач втория квалификационен кръг на Шампионската лига. “Орлите” стигнаха до успеха с две попадения на Пиерос Сотириу преди почивката и късен гол на резервата Игор Тиаго. Така разградчани с осигуриха повече от комфортен аванс преди реванша в Ирландия.

18 Лудогорец - Шамрок Роувърс

Българите тотално надиграха противника през първото полувреме, но през втората част незнайно защо намалиха значително оборотите. В крайна сметка обаче успяха да довършат на практика надеждите на Шамрок с гол в последната секунда на срещата.

Старши треньорът на разградчани Анте Шимунджа заложи на вратата на Серджио Падт. Пред него в защитата традиционно действаха Сисиньо, Оливие Вердон, Игор Пластун и Антон Недялков. В халфовата линия бяха Каули, Алекс Сантана и Шоу. В нападение пък бе Пиерос Сотириу, подпомаган по фланговете от Рик и Бърнард Текпетей

В първите минути на срещата Лудогорец наложи натиск спрямо съперника, но атаките не доведоха до опасности пред вратата на съперника.

Все пак натискът даде резултат в 25-ата минута. Тогава Каули центрира отлично към Пиерос Сотириу и кипърецът с глава реализира за 1:0.

Десет минути по-късно дойде и второто попадение за домакините. Добър пробив на Каули отдясно изостри атака на Лудогорец, след което последва удар на Рик, който бе спрян на голлинията от футболист на гостите. Там обаче дебнеше Сотириу, който без да се бави удвои.

В тези минути българите тотално надиграха съперника си и заслужено стигнаха до комфортен аванс срещу съперника.

Малко преди почивката кипърецът можеше да оформи хеттрик. При едно центриране отдясно нападателят стреля за глава, но топката се отклони в играч на Шамрок и се удари в гредата. Сотириу имаше сериозни претенции, че топката се е спряла в ръката на противников футболист, но съдията не прие протестите му.

Така или иначе през първата част Лудогорец не остави никакви съмнения, че е по-класният тим и едва ли ще има особени проблеми с преодоляването на ирландския шампион.

В началото на втората част "орлите" намалиха оборотите и натискът спрямо Шамрок не бе толкова силен, което позволи и на гостите да пробват няколко атаки в половината на Лудогорец, но без особен успех.

Ситуацията не се промени особено много в следващите минути и на моменти Лудогорец дори отстъпи инициативата на Шамрок.

Едва в края на мача "орлите" вдигнаха малко оборотите и това даде резултат в последните моменти на двубоя. Резервата Игор Тиаго се оказа на правилното място в 94-ата минута, за да прокара топката в мрежата за крайното 3:0.

Така Лудогорец докосва преминаването в третия кръг на надпреварата, след като взе отлична преднина срещу Шамрок Роувърс. "Орлите" едва ли ще допуснат изненада след седмица в Ейре и трябва да изиграят спокоен мач, за да официализират класирането си за следващата фаза, където очакват победителя от двойката Динамо (Загреб) - Шкупи.