Черно море излъга Славия на “Тича” и записа втора поредна минимална победа

Черно море стигна до втора поредна победа от началото на новия сезон, след като успя да победи с 1:0 Славия в мач от 2-ия кръг на efbet Лига. Двубоят вървеше равностойно почти през цялото време, като положения имаше и пред двете врати. Разликата дойде в средата на второто полувреме, когато Матиас Курьор успя да се разпише (53’). Така “моряците” записват втори пореден минимален успех и са с пълен актив от точки след първите два кръга. За Славия това беше второ поредно гостуване в морската ни столица, след като в предишния кръг "белите" се изправиха срещу Спартак (Варна) на "Коритото".

Двубоят започна равностойно, като през първите 10 минути Славия имаше два удара по посока вратата на домакините, които обаче не затрудниха Дюлгеров. В 13-ата минута Златев опита късмета си от границата на наказателното поле, но неточно.

8 Черно море - Славия

В 26-ата минута дойде и първата по-сериозна ситуация в срещата. Светослав Вуцов подаде към Нгуена, който се опита да намери Виячки. Пасът му обаче беше прекалено слаб и Мазир Сула успя да отнеме точно пред наказателното поле. Футболистът на “моряците” финтира Виячки и от добра позиция стреля, но прати кълбото високо над напречната греда.

Димитър Бербатов се появи и на "Тича"

5 минути по-късно Ради Кирилов проби отляво и центрира по земя, като намери Иван Минчев. Халфът стреля, но неточно. В 40-ата минута Черно море отново създаде опасно положение. След центриране от корнер Ертан Томбак изчисти с глава, но кълбото попадна в краката на Сула. Офанзивният футболист опита късмета си от далечна дистанция, но ударът му профуча на сантиметри от страничния стълб.

Секунди преди края на първото полувреме Курьор бе изведен сам срещу Светослав Вуцов. Макар и останал на чиста позиция и получил хубав пас, нападателят от Мартиники шутира високо.

Второто полувреме започна с по-активна игра от Славия. В 50-ата минута “белите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар и Минчев отправи коварен изстрел. Дюлгеров обаче успя да се намеси и изби.

В 53-ата минута обаче резултатът вече бе открит. Васил Панайотов пусна разсичащ пас, с който изведе очи в очи Курьор сам срещу Вуцов. Този път нападателят не сбърка и прокара топката елегантно под краката на стража.

Последваха по-спокойни минути, в които двата тима не създадоха нещо кой знае колко интересно. В 70-ата минута Нгуена отправи мощен удар, но отново Дюлгеров успя да се избие. Последваха нови скучни минути и така се стигна до 85-ата, когато Ради Кирилов можеше да изравни, но отново Дюлгеров внимаваше. До края на срещата Славия натисна своя съперник, но не успя да стигне до равния резултат.

След тази втора поредна победа Черно море събира в актива си 6 точки, колкото има и Лудогорец. След двете си визити във Варна Славия пък успя да събере 3 точки и се изравнява с повечето отбори в шампионата. В следващия кръг варненци отново ще се изправят срещу софийски отбор и ще гостуват на "Армията" срещу ЦСКА - София, а Славия приема Левски в "Овча купел".

ЧЕРНО МОРЕ 1:0 СЛАВИЯ

1:0 Матиас Курьор (53)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 15. Петар Босанчич, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 7. Матеуш Клементе, 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 88. Мимито, 39. Николай Златев, 19. Матиас Курьор;

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 33. Галин Стефанов, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 7. Йон Бекеро.

Снимки: Start-Photo