Линфийлд продължава напред в ШЛ след продължения

Линфийлд е последният отбор, който се класира за втория предварителен кръг на Шампионската лига. Шампионът на Северна Ирландия постигна доста драматичен успех с 2:0 в реванша с Дъ Ню Сейнтс, като за целта се нуждаеше и от продължения.

Уелсците имаха преднина от 1:0 след първия мач на свой терен и дълго време успяваха да удържат нулевото равенство в мача, което напълно ги устройваше. Линфийлд обаче успя да отбележи гол в 4-тата минута на добавеното време чрез Джейми Мългрю и по този начин се стигна до продължения.

Там домакините показаха повече хъс и успяха да реализират и втори гол, дело на Итън Дивайн в 95-ата минута, който се оказа и победен.

По този начин Линфийлд се класира напред в турнира и там ще има за съперник норвежкия Бодьо/Глимт.