Барселона с издънка в контрола

Каталунският гранд Барселона допусна издънка в една от първите си контроли в предсезонната подготовка. Възпитаниците на треньора Чави Ернандес записаха реми 1:1 с нискоразрядния Олот

Двубоят започна с 15 минути закъснение и се проведе при огромна жега дори за стандартите на Испания

Първата възможност в мача се откри пред младия Пабло Торе, но той не успя да се разпише.

Каталунците откриха в 28-ата минута, когато се разписа габонският ас Пиер-Емерик Обамеянг, но авансът им не се запази дълго.

Малко преди почивката петодивизионният Олот изравни от дузпа чрез Елой и резултатът се запази до края на срещата. Двубоят ознаменува 100-годишнината на Олот във футбола и престижният резултат срещу гранд като Барселона определено е по вкуса на тима.

Наставникът на Барселона Чави Ернандес заложи на куп младоци в състава си, които записаха първи минути с фланелката на първия тим на испанския гранд.

През уикенда тимът на Барселона заминава за САЩ, където ще протече лятното му турне и ще се проведат същинските контроли преди началото на сезона в Ла Лига.