ХИК отстрани Ригас след дузпи

Шампионът на Финландия ХИК (Хелзинки) се класира за втория предварителен кръг на Шампионската лига, побеждавайки Ригас след изпълнение на дузпи. Скандинавците бяха спечелили първия мач на свой терен с 1:0, а днес загубиха с 1:2 в реванша. Според новите правила, при които головете на чужд терен вече нямат тежест при определяне на победителя, се наложи да се играят продължения, а накрая се стигна и до дузпи, които наклониха везните в полза на ХИК.

Домакините има за какво да съжаляват, тъй като успяха да поведат с два гола чрез Артус Зюзинс в 48-ата и Стефан Панич в 56-ата минута. Мурило Гомеш обаче върна един гол за гостите в 75-ата минута, с което прати мача първо в продължения, а след като в тях не паднаха голове, се стигна и до дузпи.

При изстрелите от бялата точка късметът се усмихна на ХИК, като финладците реализираха всичките си удари, докато Стефан Панич пропусна третата дузпа за Ригас и това се оказа фатално и победата отиде на сметката на гостите.

Така ХИК вече е в следващия етап на квалификациите, където го очаква среща с чешкия Виктория (Пилзен).