Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Левски (Левски) обърна Партизан

Едноименният тим на град Левски спечели с 3:2 срещу Партизан в приятелска среща, играна в Червен бряг. Стана равностоен мач, в който участваха много млади футболисти. Изтичаха началните 180 секунди, когато Калоян Тодоров центрира, топката беше избита, Милен Тонев я посрещна от въздуха, тя се удари в гредата и спря в мрежата на левскарската врата. Захари Иванов изравни в 20-ата минута след центриране на Ивайло Раденцов. Последният имаше шанс и да се разпише при контраатаки. Домакините пък можеха да вкарат чрез Георги Петков, уцелил гредата и Тихомир Динев. След почивката гостите отправиха опасни удари, но младия вратар Цветан Цветанов се справи. В 60-ата минута обаче съотборника му Красимир Борисов си вкара автогол след центриране на Антонио Иванджиков. Калоян Тодоров изравни след самостоятелен рейд, десетина минути по-късно. Той се разписа и в 76-ата минута, но рефера не зачете попадението, предизвиквайки недоволство у футболистите на Партизан. Те имаха още шансове, но Тонев и Петков ги пропиляха. В 83-ата минута Леон Илиев се възползва от лошото позициониране на червенобрежката отбрана, преодоля вратаря и вкара победния гол.