Вдъхновен Локомотив (Пловдив) започна сезона с обрат срещу Пирин

Локомотив (Пловдив) започна с успех сезон 2022/23. "Смърфовете" надвиха Пирин (Благоевград) с 2:1 на стадион „Локомотив“ в пловдивския парк „Лаута“. Трите точки не дойдоха никак лесно, а с обрат. Първо Станислав Костов (10) беше точен за гостите, а Преслав Боруков (42) изравни. Бирсент Карагарен (60), който направи страхотен мач и се отчете с асистенция за гола на Боруков, оформи пълния обрат за домакините.

Изтегленият жребий за сезон 2022/23 отреди „смърфовете“ да домакинстват в първия кръг, започнал вчера (петък) с двубоя между Ботев (Пловдив) и Хебър (Пазарджик), завършил с успех за гостите с 0:1. В късния мач пък Лудогорец надви Септември (София) като гост с 0:3.

Днес кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов и екипът му пристигнаха на стадиона, за да гледат двубоя на живо. Голмайстор номер 1 за националния отбор на България присъстваше на стадиона в "Коматево" за срещата между Ботев и Хебър.

В 10-ата минута на срещата гостите от Благоевград поведоха в резултата с гол на Станислав Костов. Ситуацията обаче беше разглеждана повече от две минути от системата ВАР, тъй като нападателят на Пирин беше на една линия с капитана на Локомотив Димитър Илиев. Нападателят на Локомотив не действа много концентрирано в защита и не се изтегли навреме, което позволи на Костов да играе с топката и останал очи в очи с Илко Пиргов да се разпише.

В 22-ата минута Димитър Илиев стреля от легнало положение, но право в ръцете на Янко Георгиев. Още в следващата минута капитанът на Локомотив засече с глава добро центриране на Бирсент Карагарен. Ударът на Илиев обаче прелетя над вратата. Пирин отговори веднага с центриране на Андрей Йорданов от десния фланг. Станислав Костов беше оставен сам в наказателното поле, но изстрелът му с глава беше неточен.

33 Локомотив (Пловдив) - Пирин 2:1

В 33-ата минута Казуки Такахаши стреля от около 25 метра, но право в ръцете на Пиргов. В 38-ата минута Преслав Боруков пое топката с гръб към наказателното поле, завъртя се добре, но заложи на силата и ударът му се спря в строящия се сектор зад вратата на Пирин.

В 42-рата минута Локомотив изравни чрез Преслав Боруков, но голяма заслуга за попадението имаше Бирсент Карагарен. Крилото на "смърфовете" проби от десния фланг, справи се последователно с Юлиян Попев, после и с Петър Занев, след което подаде по земя към Боруков, а нападателят от около 7 метра до голлинията не сбърка.

В 51-ата минута удар на Пиер Зебли прелетя високо над вратата на Пирин. В 60-ата минута правещият много силен мач Бирсент Карагарен осигури обрата за Локомотив. Петър Витанов пусна пас в наказателното поле, а Карагарен от близка дистанция и малък ъгъл копна топката технично покрай Янко Георгиев.

В 66-ата минута Петър Витанов проби мощно по левия фланг и извади топката около точката на дузпата, където Димитър Илиев нанесе удар от движение, но той премина покрай вратата. В следващите минути Пирин натисна Локомотив в неговата половина, а домакините разчитаха на контраатаки. До гол обаче не се стигна и така пловдивчани започнаха сезона с успех.

ЛОКОМОТИВ - ПИРИН 2:1
0:1 Станислав Костов (10)
1:1 Преслав Боруков (42)
2:1 Бирсент Карагарен (60)

СТАДИОН: "ЛОКОМОТИВ"
СЪДИЯ: Драгомир Драганов
НАЧАЛО: 18:30 часа

Снимки: Sportal.bg