ЦСКА - София представи отбора с бой над Спортист и гафове в защита

ЦСКА - София надигра с 2:0 Спортист (Своге) в генералната си репетиция преди началото на сезона. Марк-Емилио Папазов откри резултата в 41-ата минута, а в 55-ата Маурисио Гарсес удвои.

"Червените" на два пъти нацелиха греди чрез Кръстев и Юга след страхотни ножични удари. В защита обаче домакините не се представиха на ниво и допуснаха няколко много опасни ситуации пред своята врата.

Преди началото на проверката домакините представиха трите новии попълнения - Брадли Де Нойер, Станислав Шопов и Лазар Туфегджич, а също така и Саша Илич - треньорът, който замени на поста Алън Пардю.

Запалянковците освиркаха Жеферсон и Юга при излизането им на терена.

В проверката не взеха участие Баи, Варела и Вилдсхут, които са пред раздяла с клуба.

Първият удар стана факт в 23-ата минута и изненадващо бе отправен от футболист на Спортист. Маринов шутира от 17 метра, но Бусато без проблем спаси. Десет минути по-късно Пилер подходи разконцентрирано след подаване от вратаря и изрита топката в крака на Шопов, а рикошетът за малко не се озова в мрежата на гостите.

Вялата игра на "червените" продължи до 41-ата минута, когато те увеличиха темпото и създадоха три положения в рамките на една атака, след която откриха резултата. Де Нойер центрира към Кръстев, а таранът стреля със задна ножица в гредата. Последва добавка на Шопов, но Василев някак спаси. Топката попадна във Вион, който отправи балонно подаване в малкото наказателно поле, стражът на Спортист го изпусна и Папазов вкара с глава за 1:0.

Секунди след началото на втората част Спортист осъществи атака, която завърши с опасен шут покрай вратата на Евтимов. В 48-ата минута гостите от Своге като по чудо не изравниха. Махмутович пробва да върне с глава на Евтимов, но изведе Николов сам срещу "червения" вратар. Последва удар по земя, който се закачи в крака на стража и излезе в корнер.

ЦСКА - София отговори подобаващо в 55-ата минута, когато Дончев проби отдясно и центрира остро към Гарсес, който бутна с тяло топката в мрежата на гостите за 2:0.

В 62-ата минута младият Смоленски комбинира с Маринов и стреля слабо в ръцете на Кунчев. Въпреки това талантът получи аплодисменти от публиката, тъй като демонстрира сериозна класа при изграждането на атаката.

В 79-ата минута Юга вдигна публиката на крака след атрактивна задна ножица, която се спря в дясната греда. Само 120 секунди по-късно Спортист пропиля нова възможност да вкара гол след грешка на Матей.

Малко преди края на редовното време Гарсес шутира силно от двайсетина метра над напречната греда.

ЦСКА - СОФИЯ - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 2:0

1:0 Марк-Емилио Папазов 41
2:0 Маурисио Гарсес 55

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Калоян Кръстев

Резерви: 12. Алекс Божев, 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Митко Митков, 20. Йоан Бауренски, 22. Енес Махмутович, 23. Радослав Живков, 26. Мартин Смоленски, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 29. Росен Маринов

СПОРТИСТ (СВОГЕ): 99. Василев, 3. Стойчев, 5. Пилер, 17. Ташев, 7. Ферадов, 16. Костов, 21. Бастунов, 18. Маринов, 8. Русинов, 13. Янакиев, 15. Николов

снимки: start-photo.bg