Аякс беше разбит във втората си контрола

Аякс допусна тежка загуба във втората си контрола от предсезонната подготовка. Грандът от Амстердам загуби с 2:5 от втородивизионния германски тим Падерборн. Много от основните играчи на нидерланците не играха, но представянето на тима, особено през второто полувреме, сигурно е притеснило новия треньор Алфред Шройдер. Трябва да се отчете и фактът, че германците са по-напред в подготовката си и за тях това бе четвърта контрола.

Падерборн поведе още във втората минута с попадение на Обермайер. Аякс отговори бързо отговори и Ихатарен изравни в четвъртата минута. Отново той се разписа и изведе нидерланците напред в 24-ата минута, а при 2:1 завърши първото полувреме. Обратът на германците започна в 68-ата минута. Конте изравни, а резервите Офори, Сърбени и Айрдейл се разписаха.