Славия разгроми Спортист (Своге) на "Александър Шаламанов"

Славия постигна победа с 3:0 над Спортист (Своге) в последната си контрола от предсезонната си подготовка. Двубоят се проведе на стадион “Александър Шаламанов”, а преди началото на срещата “белите” представиха и отбора си за новата кампания в efbet Лига. Иначе двата тима изиграха скучен двубой на ниско и по-скоро тренировъчно темпо, като високите температури в столицата също оказаха влияние. Въпреки това все пак паднаха три гола в срещата. Първо Йон Бекеро откри в 11-ата минута, а през втората част красив гол на Георги Вълчев (53’) и попадение на Валентин Петров (67’) оформиха крайния резултат. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Славия представи отбора и посрещна подобаващо “бялото” момче (видео)

Двубоят започна с близо 20 минути закъснение заради представянето на отбора на Славия. Още във втората минута Радослав Кирилов можеше да открие, но ударът му от воле след центриране отдясно премина покрай страничния стълб.

В 11-ата минута “белите” успяха да открият. Ертан Томбак центрира отдясно, а топката се отклони в ръката на противников състезател, но дузпа не бе отсъдена. Така кълбото стигна до Тони Тасев, който изчака влизането на Йон Бакеро и му подаде с пета. Испанецът стреля от близко разстояние, но нацели крак на защитник. Въпреки това обаче топката се върна в него и с втория си опит нападателят не сбърка - 1:0.

В 19-ата минута Кристиян Стоянов стреля добре, но в аут. До края на полувремето нямаше почти никакви интересни положения. Двата отбора не предоставиха особено високо темпо, а грешните отигравания и подавания не позволиха да падне второ попадение.

13 Славия - Спортист (Своге)

Второто полувреме започна също мудно и през първите 10 минути не се случи нищо интересно. В 54-ата минута обаче Славия стигна до втори гол. Футболист на Спортист фаулира Галин Иванов и така “белите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Ерол Дост, който само чукна топката към Георги Вълчев и той с топовен изстрел от около 30-ина метра прониза вратата на тима от Своге.

13 минути по-късно Славия удари за трети път. Грешка при изнасянето от страна на вратаря Стефано Кунчев позволи на футболистите в бяло да си върнат контрола на топката. Така Дарко Тасевски получи пред границата на наказателното поле и майсторски успя да изведе Валентин Петров. Юношата на Славия остана очи в очи с вратаря на Спортист и не сбърка - 3:0.

В края Славия натисна своя съперник, но няколко намеси на Стефано Кунчев не позволиха "белите" да вкарат четвърто попадение. Така повече голове до края на мача не паднаха.

В първия кръг от efbet Лига Славия гостува във Варна на Спартак на 11 юли. Спортист (Своге) пък посреща новака Крумовград в първия кръг на Втора лига на 16 юли.

СЛАВИЯ 3:0 СПОРТИСТ

1:0 Йон Бакеро (11)
2:0 Георги Вълчев (53)
3:0 Валентин Петров (67)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев, 4. Людовик Соарес, 71. Кристиян Стоянов, 7. Йон Бакери, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 29. Ахмед Ахмедов

Спортист: 1. Ивайло Василев, 16. Богдан Костов, 3. Борислав Стойчев, 5. Сами Пилер, 17. Галин Ташев, 21. Александър Бастунов, 8. Илия Русинов, 13. Кирил Янакиев, 7. Ариф Ферадов, 18. Йоан Малинов, 15. Георги Николов

Снимки: Борислав Трошев