Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Немски CS:GO звезди си спечелиха $150 000, след като надиграха тим №1 в света

Отборът на BIG надви FaZe с 2:1 (16-13, 14-16, 19-17) на финала от първото издание на големия турнир Roobet Cup. Така "немската машина" показа, че отново е в играта, въпреки че през целия турнир игра с резервата Нилс "k1to" Грюне, който заместваше Йозеф "faveN" Бауман. "Черно-белите" си тръгват със 150 000 долара от общия награден фонд, наброяващ четвърт милион.

Гигантите в CS:GO ще се борят за 250 000 долара

Като цяло мачът бе оспорван, а по-стабилният отбор успя да вземе победата накрая. Откриващата карта бе Dust 2, която въпреки началната преднина на FaZe, отиде при "черно-белите" след два равностойни халфа, през които немската стабилност спаси тима на BIG. На втория Nuke, геймърите, водени от Фин "karrigan" Андресен, обърнаха везните с успешен CT Side. Стана ясно, че всичко ще се решава на Mirage.

Двата състава дадоха всичко от себе си и след тежък двубой се стигна до продължения. По време на последните рундове дръпна германската организация, която върна на два пъти съперническата преднина, за да се нарече шампион в големия турнир. Най-резултатен за победителите бе снайперистът Флориан "syrsoN" Рише, който взе 1.33 рейтинг и 85 убийства.