Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

ЦПВК спечели шампионската титла за момичета до 13 години

Отборът на ЦПВК (София) спечели титлата в Държавното първенство за момичета до 13 години (състезателки, родени 2009/2010 година). Финалната шестица от Държавното първенство се проведе в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора. Участниците играха всеки срещу всеки. ЦПВК записа пет чисти победи над съперниците си. С това грабна златото с пълен актив от 15 точки и без загубен гейм.

След ЦПВК за следващите позиции в подреждането се получи изключително голяма равностойност в резултатите. След победите и геймовата разлика, едва третият показател - точковото съотношение в отделните геймове, изигра роля за крайното класиране. Със сребърните медали завърши тимът на Левски. В последния ден „сините“ загубиха от ЦПВК с 0:2 гейма и приключиха на втора позиция с 3 победи, 2 загуби и 9 точки.

Момичетата на Марица (Пловдив) пък се окичиха с бронзовите отличия. Пловдивчанки победиха Тополово с 2:0 гейма в последния ден и завършиха също с 3 победи, 2 загуби и 9 точки, но бяха изпреварени от Левски с по-добра точкова разлика в отделните геймове. Четвърти се нареди съставът на Берое (Стара Загора) с 2 победи, 3 загуби и 6 точки. Домакините изпревариха за тази позиция Тополово, който приключи на 5-о място със същия актив, но с по-лошо точково съотношение в отделните геймове. Финалната шестица бе оформена от състава на Казанлък без победа в турнира.