Миньор (Перник) обърна Марек в контрола

Марек изигра първата си контролна среща от предсезонната си подготовка и загубиха като гост на втородивизионния Миньор (Перник) с 1:3.

През първото полувреме, когато гостите от Дупница бяха с основния си състав, играта бе напълно равностойна. Марек откри резултата още в 3-ата минута. Тогава Николай Ганчев се измъкна от защитата на перничани и почти сам срещу Даниел Леонтиев преодоля вратаря за 0:1. „Жълто-черните“ възстановиха равенството в 35-ата минута  члез Венцислав Василев.

Марек привлече още един футболист от Кюстендил

На почивката треньорът на Марек Танчо Калпаков, който направи и неофициален дебют, пусна в игра доста от младите момчета в тима. От това се възползваха домакините, които поведоха в 55-ата минута с гол на централния си нападател Борис Тютюков. В 80-ата минута пък Миньоро покачи на 3:1 с гол на Запро Динев и спечели контролата.

Това бе едва първа проверка за Марек, докато тимът от Перник е доста по-напред в подготовката. Миньор вече направи приятелски срещи и с елитните ЦСКА 1948 и Ботев (Враца).

Следващата контрола за Марек е на 6-ти юли срещу дублиращия отбор на Левски.