Премина първият ден от битката за 250 000 долара в Roobet Cup

Измина драматична групова фаза от CS:GO турнира, организиран от сръбската компания Relog - Roobet Cup. След групите, победители излязоха отборите на Eternal Fire, BIG, Cloud9, 9z, ENCE, FaZe, forZe и Astralis. Финалната част от борбата за общия награден фонд от 250 000 долара стартира днес с два плейофни мача.

Гигантите в CS:GO ще се борят за 250 000 долара

В първата четвъртфинална среща BIG победи Eternal Fire с 2:1 (16-10, 16-19, 16-7). Въпреки че "немската машина" игра с резерва - Нилс "k1to" Грюне вместо Йозеф "faveN" Бауман, все пак тимът съумя да продължи напред към полуфиналите. В мач №2 се срещнаха Cloud9 и 9z. Изиграха се три равностойни карти, а арежентинският клуб често изглеждаше като сигурен победител, но класата на руските геймъри надделя. Струва си да се спомене уникалното представяне на Максимилиано "max" Гонзалес, който изкара 1.18 рейтинг и беше най-резултатен в целия сървър със своите 64 убийства. Утре от 16:00 ще се сблъскат FaZe и ENCE, а в 20:00 очакваме битката между forZe и Astralis. Първият полуфинал също е вече ясен - BIG и Cloud9 ще играят в сряда от 16:00.