Видин има своите шампион и вицешампион на Европейското първенство по кану-каяк до 23 години

Видин има своите шампион и вицешампион на завършилото в неделя Европейско първенство по кану-каяк за младежи и девойки до 23 години в Белград (Сърбия). Това съобщиха за БТА от Спортния клуб по кану каяк (СККК) "Бдин 77".

Йоана Георгиева спечели златен медал в олимпийската дисциплина 200 метра едноместен каяк. Видинчанката спря хронометрите на 40.730 секунди. Втора на 443 хилядни от секундата остана представителката на Италия Ирене Белан, а бронза заслужи Миа Медвед от Словения на 495 хилядни зад победителката. Георгиева влезе и във Финал "А" на 500 метра, където остана девета.

Веселин Вълчов пък стана европейски вицешампион. Видинчанинът и Радослав Стефанов заслужиха сребърните отличия в дисциплината двуместен каяк на 1000 метра.  Шампиони са италианците Джовани Пенато и Лука Менегуоло. Бронзът остана за румънската лодка Джордже Тента и Дариус Захария.

Четиримата възпитаниците на треньора Цветан Иванов от СККК "Бдин 77" - Видин  се представиха отлично,  казаха още от спортния клуб.

Последното трето отличие за България от Еврошампионата донесе Преслав Георгиев, който финишира трети във Финал "А" на 200 метра едноместно кану и се окичи с бронза.