Купа и титла спечелиха 14-годишните баскетболистки на Рилски спортист

Отборът на Рилски спортист спечели два трофея – Купата на Българската федерация по баскетбол и титлата в Първа дивизия при момичетата до 14-годишна възраст.

Състезателките, водени от треньора Теодора Петрова, надвиха домакина Берое с 59:50 в Стара Загора във финала на турнира за Купата на Българската федерация. Рилски спортист имаше преимущество през първото полувреме, но Берое свали само до две точки изоставането си на почивката - 25:27. Домакините осъществиха обрат в третата част, но в края самоковки успяха отново да обърнат резултата и да спечелят.

В мача за трето място Светкавица спечели в оспорван двубой с Пирин Гоце Делчев със 72:67.

В Шумен пък съставът на Рилски спортист, воден от треньора Катерина Рудева, спечели титлата в Първа дивизия като победи домаките с 65:50 във финала. Локомотив Стара Загора завърши трети след победа над Шампион 2006 с 64:27.