БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Силите на България стигнаха само за един гейм срещу САЩ в "Арена Армеец"

Мъжкият национален отбор на България се бори мъжки, но допусна загуба от САЩ с 1:3 (12:25, 25:20, 24:26, 23:25) в третия си мач от втория уикенд в Лигата на нациите в "Арена Армеец в "София.

Играчите на Николай Желязков се представиха силно във всеки гейм след първия, показвайки че може да се противопоставят на най-добрите в света.

В "Арена Армеец" селекционерът Николай Желязков пусна в игра титулярен състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Стефан Чавдаров, Светослав Гоцев и либерото Владислав Иванов.

Американските волейболисти поведоха с 9:4 в началото на мача след ас на Аарън Ръсел. При 4:10 Николай Желязков взе прекъсване. Техническото прекъсване дойде при 12:5 за САЩ. Блокада на Аарън Ръсел и 16:7 за американците. Пайп на Тори Дефалко и разликата скочи на 10 точки - 18:8. Тори Дефалко изведе американците до геймбол при 24:12. Блокада на Кайл Енсинг донесе успаха на САЩ в първата част с 25:12.

Светослав Гоцев даде преднина на България в началото на втората част с 1:0. Мартин Атанасов завърши отлично едно много дълго разиграване за 2:0. Ас на Мартин Атанасов и 3:1. България поведе с 4:1 след блокада на Светослав Гоцев. При 5:1 Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Блокаут на Алекс Николов и 8:3. Радослав Парапунов атакува успешно за 9:3. Атака на Аарън Ръсел бе хваната от тройна българска блокада - 10:4. Ас на Алекс Николов и 12:6 за България при техническото прекъсване. Тройна българска блокада спря атака на Кайл Енсинг 14:7. Мощна атака на Радослав Парапунов и 15:7. Контра атака на Мартин Атанасов и 16:7. Радослав Парапунов атакува успешно на разкъсан двоен блок за 19:10. Пайп на Мартин Атанасов и 20:12. Мартин Атанасов атакува технично за 22:13. Американците намалиха до 20:23. Радослав Парапунов успя да атакува успешно за 24:20. Ас на Мартин Атанасов и 25:20 за България във втората част.

Третата започна равностойно. Александър Николов атакува успешно за 4:4. Контра атака на Алекс Николов - 6:8. Алекс Николов атакува успешно за 7:9. Пайп на Алекс Николов и равенство при 9:9. Светослав Гоцев спря с блокада атака на Аарън Ръсел - 14:16. Алекс Николов атакува мощно по правата от зона 4 - 17:18. Мощна атака на Радослав Парапунов и 19:20. Ас на Алекс Николов и равенство при 21:21. Нов ас на Алекс Николов и 22:21 за България. Стефан Чавдаров атакува в центъра за 23:22. Блокаут на Мартин Атанасов изведе националите до геймбол при 24:23. Аарън Ръсел изравни при 24:24. Нова атака на Аарън Ръсел и геймбол за американците - 25:24. Мощен сервис на Джефри Джендрик и САЩ спечели третата част с 26:24..

Николай Колев замени Светослав Гоцев в началото на 4-ата част. Тори Дефалко даде преднина на САЩ в началото на 4-ата част с 5:2. Дейвид Смит атакува категорично в центъра за 6:2. Алекс Николов игра по блокадата за 5:7. Аут в атака на Кайл Енсинг и 6:8. Радослав Парапунов пусна технично за 7:9. Две поредни атаки на Николай Колев и 9:11. САЩ поведе с 12:9 техническото прекъсване. Нова атака на Николай Колев и 10:12. Единична блокада на Стефан Чавдаров срещу атака на Тори Дефалко и 12:12. Ас на Кайл Енсинг и 15:12 за американците. Николай Колев отново игра успешно в центъра - 18:21. Блокаут на Алекс Николов - 19:22. Нова отлична изява на Алекс Николов - 20:22. Дейвид Смит бе перфектен в атака и 23:20 за САЩ. Мартин Атанасов атакува в аут и американците стигнаха до мачбол при 24:21. Ас на Стефан Чавдаров - 23:24. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Блокаут на Тори Дефалко и американците спечелиха 4-ата част с 25:23. и мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен в българския състав беше младият Александър Николов със 17 точки.

Радослав Парапунов добави още 15 точки.

Енсинг Кайл реализира 20 точки в полза на американския отбор, който имаше превъзходство в атака.

Българите заемат 15-то място в класирането след втората си поредна загуба в София с 6 точки (1 победа, 6 загуби), докато американците са трети до момента със 17 точки (6 победи, 1 загуба).

В неделя България ще се изправи срещу Бразилия.

БЪЛГАРИЯ - САЩ 1:3 (12:25, 25:20, 24:26, 23:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Радослав Парапунов 15, Александър Николов 17, Мартин Атанасов 11, Светослав Гоцев 6, Стефан Чавдаров 5 - Владислав Иванов-либеро (Николай Колев 4, Добромир Димитров)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
САЩ: Джошуа Туанига, Кайл Енсинг 20, Аарън Ръсел 16, Тори Дефалко 12, Дейвид Смит 7, Джефри Джендрик II 8 - Ерик Шоджи-либеро (Кайл Ръсел 3, Гарет Муагутутиа 3, Джеймс Шоу, Мичъл Стал)
Старши треньор: ДЖОН СПЕРОУ.

Снимки: Борислав Трошев