Бразилия измъкна чиста победа над Иран в София 🏐

Действащият шампион във Волейболната Лига на нациите Бразилия записа втора поредна и общо 4-а победа в тазгодишното издание на надпредварата. Момчетата на Ренан Дал Зото се наложиха чисто над Иран с 3:0 (30:28, 25;23, 25:19) в третата си среща от турнира в Група 4 от втората състезателна седмица на Лигата, играна този следобед пред близо 1200 зрители в зала "Арена Армеец" в София.

12 Бразилия - Иран

Така "Селесао" се изкачи на 6-о място във временното класиране с 4 победи, 3 загуби и 12 точки, с колкото е и 7-ият Нидерландия. Иран пък е 9-и с 3 победи, 4 загуби и 9 точки. Утре (25 юни) Бразилия ще почива, докато "персите" ще играят срещу Канада от 13,30 часа.

Първата част на мача започна малко по-добре за тима на Иран, който поведе с 19:15. Последва обаче серия от четири точки за Бразилия и равенство при 20:20. Играта продължи точка за точка, като при резултат 26:25 в полза на "Селесао" се случи много неприятен момент. Изпълняващият сервис Алан Соуза получи контузия в областта на десния прасец при отскока си и падна на земята от болка. Диагоналът на Бразилия остана на пода за няколко минути, след което бе съпроводен до пейката, откъдето догледа срещата. По всяка вероятност става дума за проблем с ахилесовото сухожилие. Въпреки контузията на съотборника си, бразилците не загубиха концентрация и успяха да измъкнат първия гейм след 30:28.

Ситуацията не се промени особено и във втория гейм, в който двата тима продължиха да играят точка за точка. Най-големият аванс за Иран бе при 19:17, но бразилците успяха да обърнат до 20:19 в своя полза. В края на гейма по-големият опит на "златистите" отново натежа и те поведоха с 2:0 след 25:23. В третия гейм интрига липсваше, тъй като Бразилия поведе с шест точки още при 11:5, за да спечели спокойно с 25:19 и 3:0.

Най-полезен за Бразилия бе Рикардо Лукарели с 15 точки (68% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане) за победата. Исак Сантош (4 блока, 1 ас и 82% ефективност в атака) и Йоанди Леал (1 блок, 1 ас и 58% ефективност в атака) добавиха 14 и 13 точки за успеха.

За тима на Иран над всички Амин Есмаеилнеджад с 15 точки (71% ефективност в атака).

Снимки: Борислав Цветанов