България взе само точка, но изпусна победа над Австралия в София

България загуби от Австралия с 2:3 (25:21, 13:25, 22:25, 25:20, 15:17) във втория си мач в "Арена Армеец" в София от Лигата на Нациите по волейбол, който се игра пред 5000 зрители.

Селекционерът на "трикольорите" Николай Желязков започна със стартов състав: Георги Сеганов, Александър Николов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Светослав Гоцев и либерото Владислав Иванов.

България има една победа и 5 поражения до момента, заемайки 15-то място във временното класиране с 6 точки.

Австралия е след нас в класирането.

Утре "трикольорите" ще се изправят срещу тима на САЩ в "Арена Армеец".

България поведе с 3:1 в началото на двубоя след атака на Радослав Парапунов. Блокада на Николай Колев и 6:3. Още една блокада на Алекс Николов - 7:3. Трета поредна българска блокада направи резултата 8:3. Дейвид Престън взе прекъсване за Австралия. Радослав Парапунов изведе България напред с 5 точки при техническото прекъсване - 12:7. Единична блокада на Георги Сеганов - 13:7. Ас на Мартин Атанасов - 15:8. Австралийците намалиха до 13:16. Николай Желязков взе прекъсване за България. Николай Колев атакува успешно в центъра - 17:13. Троен блок спря атака на Алекс Николов - 17:16. Австралия изравни при 17:17. Атака в аут на Николай Колев и гостите поведоха с 18:17. Единична блокада на Стефан Чавдаров и равенство при 19:19. Атака на Стефан Чавдаров и 20:20. Блокада на Светослав Гоцев и 21:20. Мартин Атанасов атакува от зона 4 за 22:20. Блокада на Светослав Гоцев - 23:20. Ас на Стефан Чавдаров и геймбол за националите при 24:20. Пайп на Александър Николов и 25:21 за България в първата част.

Ас на Алекс Николов даде началото на втората част с - 1:0. Австралийците обърнаха развоя и поведоха с 5:2. При 3:7 Светослав Иванов замени Алекс Николов. Мартин Атанасов сгреши в атака и Австралия поведе с 9:3. Николай Желязков взе прекъсване за България. Денис Каряген атакува по блокадата за 4:9. Атака на Светослав Гоцев - 5:9. Ас на Лоренцо Поуп и Австралия поведе с 10 точки при 16:6. австралийците поведоха с 22:10. Ас на Мартин Атанасов - 11:22. Гостите стигнаха до геймбол при 24:12. Добромир Димитров би сервис в аут и Австралия спечели втората част с категоричното 25:13.

Българските волейболисти поведоха с 6:4 в началото на третата част. Неочаквана атака на Георги Сеганов и 7:5. пайп на Алекс Николов и 9:7. България поведе с 12:11 при техническото прекъсване. Пайп на Мартин Атанасов и равенство при 13:13. Алекс Николов атакува по блокадата за 14:14. Пайп на Лоренцо Поуп и австралийците поведоха с 19:16. Успешна блокада на Аспарух Аспарухов - 17:20. България намали до 18:20, след като гостите докоснаха мрежата. Ас на Макс Стейпълс и геймбол за "кенгурата" - 24:21. Алекс Николов атакува по диагонала за 22:24. Светослав Гоцев би начален удар в аут и Австралия спечели третата част с 25:22.

В началото на третата част Аспарух Аспарухов заигра като диагонал на разпределителя. Ас на Джеймс Уиър и Австралия поведе с 5:2 в началото на 4-ата част. Атака на Николай Колев в центъра - 3:5. При 3:7 Николай Желязков взе прекъсване за България. Пайп на Алекс Николов - 5:7. Светослав Гоцев атакува остро в центъра за 6:7. Алекс Николов атакува мощно от зона 4 и равенство 8:8. Отлична атака на Аспарух Аспарухов и 9:8. Блокада на Светослав Гоцев - 10:10. Джеймс Уиър хвана на блок атака на Николай Колев и Австралия дръпна с 2 точки при техническото прекъсване - 12:10. Аспарух Аспарухов атакува от зона 2 по правата за 13:14. Мартин Атанасов пусна технично над тройна блокада за 14:15. Атака в центъра на Светослав Гоцев и 15:16. Ас на Алекс Николов изравни резултата при 19:19. Дейвид Петерсън взе прекъсване за гостите. Остра атака в центъра на Николай Колев - 20:20. Блокада на Светослав Гоцев и България поведе с 21:20. Троен български блок и 22:20. Ас на Добромир Димитров - 23:20. Остра атака в центъра на Светослав Гоцев и геймбол за националите при 24:20. Нова блокада на Светослава Гоцев и 25:20 за България.

Две поредни атаки на Николай Колев и България поведе с 2:1 в тайбрека. Аспарух Аспарухов атакува по правата от зона 2 за 4:3. Мартин Атанасов остана без блокада от зона 4 и 5:3. мощна атака по острия диагонал от зона 4 за Мартин Атанасов - 6:5. Светослав Гоцев атакува мощно в центъра за 7:6. Алекс Николов изравни при 8:8. Алекс Николов завърши много дълго и важно разиграване за 9:8. Дейвид Престън взе прекъсване за Австралия. Аспарух Аспарухов преодоля двойна блокада 10:9.

Грешка на Аршдийп Досанж и 11:9. Николай Колев атакува в центъра, но топката бе спасена - 11:11. Николай Желязков взе прекъсване за България. Джеймс Уиър бе сервис в мрежата за 12:11. Светослав Гоцев атакува остро в центъра за 13:12. Макс Стейпълс бе сервис в аут и България стигна до мачбол при 14:13. Лоренцо Поуп изравни при 14:14. Алекс Николов изведе България до мачбол №2 - 15:14. Лоренцо Поуп отново изравни при 15:15. Ас на Томас Хептинстал и гостите стигнаха до мачбол при 16:15. Алекс Николов атакува в антената и Австралия спечели тайбрека със 17:15 и мача с 3:2 гейма.

Най-резултатен за българския отбор бе Светослав Гоцев със 17 точки (7 блока).