Канада обърна Австралия на турнира в София 🏐

Волейболистите от националния отбор на Канада записа втора поредна победа в тазгодишната Лигата на нациите. "Кленовите листа" обърнаха и се наложиха над Австралия с 3:1 (18:25, 28:26, 25:19, 25:22) в първия мач от турнира в Група 4 от втората седмица на Лигата, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Арена Армеец" в София.

Така канадците са на 12-о място във временното класиране с 2 победи, 3 загуби и 5 точки, докато Австралия е на последната позиция без нито една победа до момента. В следващата си среща Канада ще излезе срещу световния шампион Полша в четвъртък (23 юни) от 13,30 часа, докато австралийците ще играят с България в петък (24 юни) от 20,00 часа.

Канада постигна обрат, след като изоставаше. "Кенгурата" пропуснаха две възможности да поведат с 2:0 в края на втория гейм, когато Канада се добра до драматично 28:26. След това "кленовите листа" затвърдиха превъзходството си и спечелиха.

Най-полезен за Канада стана Стивън Маар с 23 точки (3 блока, 1 ас, 54% ефективност в атака и 6% перфектно посрещане) за победата. А Райън Склейтър добави още 16 точки (1 блок, 2 аса и 54% ефективност в атака) за успеха.

За Австралия Лоренцо Поуп (2 блока, 37% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) и Джеймс Уиър (2 блока, 2 аса и 59% ефективност в атака) реализираха 15 и 14 точки.

АВСТРАЛИЯ - КАНАДА 1:3 (25:18, 26:28, 19:25, 22:25)

АВСТРАЛИЯ: Аршдийп Досандж 7, Томас Хептънстал 10, Макс Стейпълс 10 Лоренцо Поуп 15, Джеймс Уиър 14, Бо Грейъм 11 - Люк Пери-либеро (Сам Флауърдей, Макс Сеника 2)

Старши треньор: ДЕЙВИД ПРЕСТЪН

КАНАДА: Брет Уолш 1, Райън Склейтър 16, Стивън Маар 23, Никола Хоуг 4, Лукас Ван Беркел 4, Джаксън Хауи 7 - Джъстин Луи-либеро (Ерик Льопки 5, Броуди Хофър 2, Матиас Елсър, Дерек Еп, Райли Барнс-либеро)

Старши треньор: БЕНДЖЪМИН ДЖОУЗЕФСЪН.