Лудогорец разгроми Струмска слава в първата си контрола

Лудогорец разгроми Струмска слава с 5:1 в контрола, която беше първа и за двата отбора по време на лятната подготовка. "Орлите" доминираха през целия мач и съвсем заслужено надделяха в проверката.

Резултатът дори можеше да бъде още по-изразителен, но разградчани направиха куп пропуски пред вратата на втородивизионния отбор. Приятелската среща бе предавана пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

11 КОНТРОЛА - Лудогорец - Струмска слава

Старши треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа даде шанс за изява на голяма част от юношите в днешния двубой. "Орлите" излязоха с различни състави през двете полувремена.

Петър Георгиев откри резултата още в 5-ата минута, а до края на първата част Алекс Сантана (21) и Матиас Тисера (28) също се разписаха в противниковата врата. След почивката Бърнард Текпетей (57) и Игор Тиаго (62) покачиха на 5:0, а четвърт час преди края на редовното време Томас Добрев върна едно попадение за радомирци.

Лудогорец започна по-активно още от самото начало, а в 5-ата минута Петър Георгиев изведе "орлите" напред в резултата. Той получи страхотно подаване в наказателното поле и от движение с хубав удар изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

Малко по-късно вратарят на Струмска слава излезе неразчетено, но Хюсеин Кельовлуев не успя да се възползва от грешката и стреля встрани от целта.

В 21-вата минута Алекс Сантана се оказа на добра стрелкова позиция извън наказателното поле и с точен удар покачи на 2:0.

Играчите на Анте Шимунджа продължиха да атакуват, а това доведе и до трето попадение във вратата на тима от Радомир. Малко преди да измине половин час игра стражът на Струмска слава допусна грешка при изнасянето на топката, която попадна в Матиас Тисера. Нападателят не се поколеба да стреля от границата на пеналтерията и не остави шансове за намеса на Драго Петков.

След почивката Лудогорец излезе с почти изцяло променен състав, като единствено Петър Георгиев от титулярите запази мястото си на терена.

В 57-мата минута Бърнард Текпетей също записа името си сред голмайсторите. Офанзивният играч нанесе мощен удар от далечно разстояние, който не остави шансове на стража на Струмска слава - 4:0.

5 по-късно Игор Тиаго направи резултата още по-изразителен. Бразилецът получи добро подаване зад гърба на противниковата защита и хладнокръвно изпрати кълбото в мрежата на радомирци.

Четвърт час преди края на редовното време Томас Добрев върна едно попадение за Струмска слава. Полузащитникът стреля технично към далечния ъгъл, с което изненада появилия се от резервната скамейка млад вратар Пламен Пепеляшев - 5:1.

В последната минута от мача разградчани стигнаха и до 6-и гол, който обаче бе отменен заради засада.

ЛУДОГОРЕЦ 5:1 СТРУМСКА СЛАВА

1:0 Петър Георгиев (5)
2:0 Алекс Сантана (21)
3:0 Матиас Тисера (28)
4:0 Бърнард Текпетей (57)
5:0 Игор Тиаго (62)
5:1 Томас Добрев (75)

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо, 59. Алекс Луканов, 32. Игор Пластун (К), 58. Димитър Илиев, 74. Хюсеин Кельовлуев, 75. Петър Георгиев, 23. Мануел Шоу, 38. Владислав Найденов, 7. Алекс Сантана, 10. Матиас Тисера

СТРУМСКА СЛАВА: 12. Драго Петков, 14. Димитър Савов, 77. Марио Дилчовски, 4. Антонио Арсов, 11. Денислав Мицаков, 91. Костадин Илиев, 22. Антон Тунгаров, 8. Георги Янев, 2. Борислав Николов (К), 10. Евгени Илиев, 20. Кристиян Китов