Норвегия не успя да пречупи 10 от Словения

Норвегия не успя да вкара гол в домакинството си на Словения, въпреки че доминираше през целия мач. Срещата в Осло завърши 0:0 и това бе първата грешка на скандинавците в група 4 на Лига В.

Домакините играха доста време с човек повече, след като в 63-ата минута Блазич получи червен картон. Той бе изгонен за нарушение срещу Ерлинг Холанд, а от последвалия фал Мартин Йодегор удари гредата.

Холанд имаше доста възможности да се разпише, но не успя да увеличи актива си от три гола, които има от началото на турнира. Александър Сьорлот пропусна отлична възможност да донесе победата на норвежците в 75-ата минута. С отлични намеси се отличи вратарят на гостите Ян Облак.