Португалия не срещна проблеми с Чехия

Португалия спечели без проблеми и второто си домакинство в Лигата на нациите. Отборът на Фернандо Сантош победи Чехия с 2:0 и е едноличен лидер в група 2 на Лига А. Домакините решиха мача в рамките на пет минути през първото полувреме. Жоао Кансело откри резултата в 33-ата минута, а малко по-късно Гонсало Гедеш удвои.

Португалците зарадваха Сантош, който изведе тима за своя мач номер 100, начело на националния отбор. Те доминираха през цялата среща и пропуснаха да спечелят с по-голям резултат.

Чехите стояха добре на терена в първите минути и изглеждаше, че срещата може да е равностойна. Домакините обаче постепенно взеха контрола върху случващото се на терена и започнаха да създават положения. Рубен Невеш стреля от добра позиция, но не затрудни Станйек. Първият удар на Кристиано Роналдо също не създаде проблеми за вратаря. Капитанът на Португалия не успя да се разпише, но свърши много работа.В 31-ата минута при една от редките си атаки Чехия можеше да открие. Кучта стреля, но вратарят Диого Коща отрази удара. Малко след това португалците поведоха. Бернардо Силва намери Кансело в наказателното поле, а бранителят стреля силно и преодоля вратаря. Бранителят на Манчестър Сити се разписа във втори пореден мач. Второто попадение не закъсня и то отново бе изработено от Бернардо Силва. Той изведе Гедеш и нападателят на Валенсия удвои аванса на домакините.

В 31-ата минута при една от редките си атаки Чехия можеше да открие. Кучта стреля, но вратарят Диого Коща отрази удара. Малко след това португалците поведоха. Бернардо Силва намери Кансело в наказателното поле, а бранителят стреля силно и преодоля вратаря. Бранителят на Манчестър Сити се разписа във втори пореден мач. Второто попадение не закъсня и то отново бе изработено от Бернардо Силва. Той изведе Гедеш и нападателят на Валенсия удвои аванса на домакините.

Селекционерът на Чехия Ярослав Шилхави опита да промени нещо с тройна смяна на почивката. Тимът му стоеше малко по-добре в началото на втората част. След час игра влезлият като резерва Юречка се озова на сравнително добра позиция, но среща покрай вратата. Отговорът на Португалия бе удар на Жота, който бе отразен от стража на гостите.

През второто полувреме португалците продължиха да имат предимство, но леко намалиха темпото. Роналдо пробва няколко удара, но нямаше възможност да се разпише.