Невероятни! Българските национали сразиха Франция и се класираха на полуфинал на ЕП по минифутбол

Българският национален отбор по минифутбол успя да се класира за 1/2-финалите на Европейското първенство в Кошице, след като победи Франция с 3:1. Нашите бяха по-добри през всичките 50 минути и надиграха своя съперник, като заслужено се окичиха с успеха. Мирослав Кайряков в 21-ата, Светлозар Табаков в 31-ата и Ангел Рахов в 45-ата минута бяха точни и осигуриха място на “лъвовете” напред в надпреварата. Франция успя да върне едно попадение в заключителните секунди на мача чрез Буве Фредерик (50’), но то нямаше особено значение за финалния развой на срещата.

Голям успех! България изхвърли Италия и е на четвъртфинал на ЕП по минифутбол

Още в началните минути нашите наложиха натиск и търсеха повече попадението от своя противник. В 11-ата минута Никола Праматаров стреля добре от разстояние, но нацели гредата, а в една от следващите атаки защитник на французите трябваше да избива от голлинията. 5 минути по-късно нашият вратар Димитър Каров също трябваше да показва рефлекси, след като спаси опасен удар от рикошет. В 21-ата минута обаче “лъвовете” най-после успяха да вкарат. След изпълнение на корнер Спас Милушев стреля от воле, но топката дойде удобна на Мирослав Кайряков, който дебнеше на гредата, засече и вкара за 1:0.

Първите 2-3 минути на втората част Франция опита да наложи някакъв натиск, но в крайна сметка се стигна до ново попадение за нашите. В 31-ата минута Светлозар Табаков реализира изключително красив гол, след като от собствената си половина успя да прехвърли вратаря на “петлите” и да покачи до 2:0.

Националите по минифутбол показаха как се побеждава Грузия и се класираха на 1/8-финал на Европейското

В следващите няколко минути българският тим стоеше доста стабилно на терена, въпреки атаките на французите. Така се стигна до последните 7-8 минути на мача, когато нашият тим отново започна да натиска съперника и да търси трето попадение. То дойде в 45-ата минута, когато след късо изпълнение на корнер Васил Гуджев центрира по земя, а Ангел Рахов засече отблизо, за да подпечата окончателно успеха на нашите.

Във финалните секунди след ъглов удар Буве Фредерик надскочи наш защитник и вкара гол с глава, който обаче нямаше кой знае какво значение.

Така България се превърна във втория полуфиналист в надпреварата, след като по-рано днес Казахстан победи Унгария и зае място в топ 4. Съперникът на “лъвовете” ще е победителят от сблъсъка Румъния - Чехия, като двата тима играят един срещу друг днес от 23:00 часа българско време. Важно е да се отбележи, че нашите момчета вече си осигуриха класиране и за Световното първенство по минифутбол още вчера, когато надиграха Италия на 1/8-финалите.

Снимка: emfeuro.eu