Шотландия приземи Армения

Шотландия спря устрема на Армения, като записа успех с 2:0 в домакинството си от втория кръг в група 1 от Лига "В" в Лигата на нациите. Британците изиграха силен мач, като спокойно можеха да спечелят и доста по-убедително.

Домакините отбелязаха още в 9-ата минута, но попадението им бе отменено заради засада.

В 28-ата минута резултатът все пак бе открит. Стюарт Армстронг центрира за Антъни Ралстън, който засече с глава във вратата за 1:0.

В 40-ата минута резултатът бе удвоен. Джон МакГин центрира от корнер и Скот МакКена с глава бе точен за 2:0.

В края на полувремето шотландците отбелязаха и трето попадение, отново чрез МакКена, но този път голът не бе признат след намесата на ВАР заради засада.

Все пак Шотландия се поздрави със заслужена победа и с актив от 3 точки поведе в класирането в групата. Армения е със същия актив, но след това поражение падна до 3-тата позиция.