Sportal Motorsport: Грешките ли ще решат титлата във Формула 1?

В най-новия епизод на моторспорт предаването на Sportal.bg и Sportal TVSportal Motorsport Георги Иванов и Евгени Въков обсъждаха развоя на сезона във Формула 1 до този момент и споделиха своите очаквания за предстоящата в края на седмицата Гран При на Азербайджан.

Естествено те не пропуснаха и изминалия кръг в Световния рали шампионат – рали „Сардиния“. Там световният шампион за 2019 година Ойт Танак с Хюндай завоюва своята първата победа от февруари миналата година, с която прекъсна победната серия на Кале Рованпера. Финландецът, който спечели последните три ралита от WRC завърши на пето място в Италия, но успя да увеличи своя аванс на върха в генералното класиране на 55 точки спрямо Тиери Нювил.

Не пропуснахме и надпреварата за Гран При на Каталуния в MotoGP, в която световният шампион Фабио Куартараро записа своята втора победа за сезона. Френският пилот на Ямаха наложи едно невероятно темпо в неделния ден и заслужено триумфира на „Каталуния“.

И за финал Георги Иванов се свърза с българския пилот в британската Формула 4 – Георги Димитров. Димитров разказа малко повече за изминалия уикенд на „Тръкстън“ и говори за очакванията си за предстоящите състезания на „Оултън Парк“ в края на тази седмица.

Снимки: Sportal.bg