Сърбия отговори с четири гола срещу Словения

След загубата от Норвегия на старта на Лигата на нациите, Сърбия отговори с убедителна победа над Словения с 4:1. В Белград тимът на Деян Стойкович стигна до успеха през второто полувреме в срещата от група 4 на Лига В. Александър Митрович откри резултата в 24-ата минута, но малко по-късно Петър Стоянович изравни. Сергей Милинкови-Савич даде преднина на домакините в 56-ата минута, малко преди края Лука Йович се разписа, а в добавеното време Неманя Радонич отбеляза четвъртото попадение.

Сърбите започнаха агресивно и още в началото се стигна до две опасни ситуации пред вратата на Ян Облак. Джордже Йованович обаче не успя да се възползва. Митрович пропусна първия си шанс в мача в 20-ата минута, но пет минути по-късно откри резултата. Малко по-късно Милинкови-Савич имаше възможност да удвои, но бе спрян от блестяща изява на Облак. Пропуските на домакините бяха наказани и Словения изравни след половин час игра. Стоянович бе изведен отлично от Шешко и се разписа.

След тройна смяна на почивката сърбите бяха по-убедителни през второто полувреме. Облак се справи с удар с глава на Митрович, но нямаше какво да направи в 56-ата минута, когато след ъглов удар Милинкович-Савич се разписа. Словенците отново бяха близо до бързо изравняване, Шешко прати топката покрай вратата.

Последва период без положения и пред двете врати до последната част на двубоя. Пет минути преди края влезлият като резерва Йович се възползва от подаване на Живкович и направи резултата 3:1. В добавеното време друга резерва - Радонич, също се разписа.

Снимки: Gettyimages