Кристиано Роналдо разплака майка си с голове при разгром над Швейцария

Кристиано Роналдо демонстрира отлична форма и отбеляза два гола при успеха на Португалия с 4:0 над Швейцария в среща от в група 2 на Лига А на Лигата на нациите. "Мореплавателите" тотално доминираха и разбиха съперника си, като можеха да спечелят и с по-голям резултат.

Уилям Карвальо откри резултата в 15-ата минута. Той направи добавка, след като удар от фал на Кристиано Роналдо бе отбит от вратаря Кобел. Звездата на Манчестър Юнайтед удвои в 35-ата минута, когато се възползва от отлично подаване на Диого Жота. Четири минути по-късно Роналдо отбеляза 117-ия си гол за Португалия с удар от близо, след като Кобел отрази удар на Жота и топката отиде на крака на Кристиано. Това попадение разплака майка му, която бе на трибуните в Лисабон.

До почивката Кристиано пропусна да оформи хеттрик на два пъти. В 42-ата минута той засече подаване на Кансело, но топката отиде покрай вратата. В добавеното време Жота го изведе, но капитанът на домакините отново не бе точен. В началото на второто полувреме Роналдо прати топката в мрежата още веднъж, но попадението бе отменено поради засада.

Между първия и втория гол в мача Швейцария имаше кратък период, в който затрудни съперника и стигна до две добри атаки, завършени от Родригес и Шакири. Руи Патрисио трябваше да се намесва след половин час игра след друг удар на Шакири. След като поведоха с два гола, португалците имаха огромно предимство. В 38-ата минута Пепе удари греда, след като засече с глава центриране от ъглов удар. Секунди по-късно защитникът стреля от добра позиция, но право във вратаря.

През втората част тимът на Фернандо Сантош продължи да контролира събитията на терена, но по-рядко създаваше опасности. Жоао Кансело отбеляза четвъртото попадение след комбинация със съотборника си от Манчестър Сити Бернардо Силва, който влезе като резерва. В 84-ата минута разглеждане с ВАР за нарушение срещу Нуно Мендес определи нарушение на границата на наказателното поле, а не дузпа, каквито бяха надеждите на домакините. Роналдо стреля, но Кобел успя да отрази удара.

Снимки: Gettyimages