Малта се справи със Сан Марино след голове през второто полувреме

Малта надигра с 2:0 като гост Сан Марино в мач от Група 2 на Лига D в турнира Лига на нациите. За Малта това бе първи мач през новия сезон в надпреварата, докато Сан Марино вече е с две поражения от две срещи. Малтийците пречупиха съперника си с два гола през второто полувреме. В 59-тата минута Ян Бусутил изведе гостите напред в резултата, а в 75-тата Матю Гийомие сложи точка на спора.

В началото на втората част, малко преди първия гол на Малта, домакините от Сан Марино получиха право да изпълнят дузпа, но след преглед на ситуацията с помощта на ВАР, азербайджанският рефер Алияр Агаев отмени първоначалното си решение.

В 59-тата минута резервата Ян Бусутил завърши хубав индивидуален пробив през центъра с прецизен удар от дъгата на наказателното поле и Малта излезе напред. В 75-тата минута Матю Гийомие "подпечата" победата, като с глава изпрати топката във вратата, след като и стражът на домакините Елиа Бенедетини не прецени добре ситуацията.

Снимки: Malta FA / Twitter