Швьонтек извоюва най-трудната си победа досега в Париж

Швьонтек издържа най-трудния тест досега в Париж

Световната номер 1 Ига Швьонтек постигна 31-ва поредна победа през 2022 година, елиминирайки Данка Ковнич с 6:3, 7:5 по пътя към осминафиналите на “Ролан Гарос”.

За разлика от повечето предишни мачове, този път полякинята имаше повече проблеми и не доминираше по обичайния убедителен начин по време на 90-те минути игра. Тя все пак водеше с два пробива и 4:1 във втория сет, но загуби предимството си и се стигна до 5:5, преди все пак да затвори срещата.

Шампионката през 2020 година в Париж достигна втората седмица на турнира и при четвъртото си участие, като е спечелила 17 от 19 двубоя във френската столица.

Победната ѝ серия от 31 датира от февруари, откогато насам спечели титлите в Доха, Индиън Уелс, Маями, Щутгарт и Рим. Това е четвъртата най-дълга победна поредица през хилядолетието, като изостава засега само от Жустин Енен (32 през 2007-ма), Серина Уилямс (34 от 2013-та) и Винъс Уилямс (35 през 2000).