Джокович продължава мощно на "Ролан Гарос"

Защитаващият титлата си и водач в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Сърбинът, който е номер 1 в схемата на турнира, победи Аляж Бедене с 6:3, 6:3, 6:2 за 1:44 часа на корт "Филип Шатрие". Джокович направи пет пробива в двубоя и нито веднъж не загуби подаването си.

"Не е възможно да играеш перфектно, а да се стремиш да играеш близо до съвършенството. Искам да играя моята характерна игра, агресивна игра. Не винаги е възможно, но днес беше много добре", каза световният номер 1.

В спор за място на четвъртфиналите той ще играе срещу Диего Шварцман (Аржентина), който по-рано днес отстрани първата ракета на България Григор Димитров с 6:3, 6:1, 6:2. Шварцман е загубил всичките си шест мача срещу сърбина, включително в третия кръг на "Ролан Гарос" през 2015 година.

Носителят на 20 титли от турнирите от Големия шлем Джокович не е губил в третия кръг в Париж от 2009 година насам.

Снимки: Gettyimages