Лейла Фернандес отстрани олимпийската шампионка на "Ролан Гарос"

Американската тенисистка Аманда Анисимова се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос", след като елиминира Каролина Мухова, която се отказа заради контузия на десния глезен.

Поставената под номер 27 Анисимова, която достигна до полуфиналите на "Ролан Гарос" на 17-годишна възраст през 2019-а, водеше 6:7 (7), 6:2, 3:0, когато Мухова отказа да продължи мача заради болка. Тя изкълчи глезена си при свой сервис във втория сет при резултат 2:2. Тя поиска медицинска помощ, но се успя да продължи дълго. Анисимова отстрани четирикратната победителка от турнира в Големия шлем Наоми Осака в първия кръг на турнира.

Финалистката от Откритото първенство на САЩ през миналата година - Лейла Фернандес, за първи път в кариерата си се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос". 19-годишната канадка се наложи над олимпийската шампионка Белинда Бенчич със 7:5, 3:6, 7:5 на корт "Филип Шатрие". Фернандес проби в 11-ия гейм на решителния трети сет и след това си взе подаването, за да затвори мача за 2:51 часа.

В следващия кръг ще се срещнат Аманда Анисимова и Лейла Фернандес.

Италианката Мартина Тревизан се наложи над австралийката с руски корени Дария Савил с 6:3, 6:4 за по-малко от час и половина на корта. Италианката направи един пробив в първия сет и три срещу два на съперничката си във втория, което й бе достатъчно за успеха.

Бърза бе и победата на поставената под номер 18 в схемата на турнира Коко Гоф от САЩ срещу естонката Кая Канепи с 6:3, 6:4, като двете се задържаха на корта час и 25 минути.

Нейна съперничка в следващия кръг ще бъде белгийката Елиз Мертенс, която се наложи над рускинята Варвара Грачева с 6:2, 6:3.

Беларуската Аляксандра Саснович, която се състезава под неутрален фланг, победи германката Анжелик Кербер с 6:4, 7:6 (5). Тя имаше сериозно преимущество при печелившите удари, като направи 44 срещу едва 14 за Кербер.