Симон Антони Иванов постигна две победи в Гърция

Симон Антони Иванов постигна две победи днес на турнира по тенис на твърда настилка в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара. 21-годишният българин достигна до четвъртфиналите на сингъл, след като се наложи с 4:6, 6:1, 7:5 над германеца Кай Лемстра, "щастлив губещ" от квалификациите след 2:17 часа игра.

Иванов загуби първия сет след серия от три поредни гейма на съперника, но във втората част той не даде особени шансове на германеца. В решаващия трети сет българинът първоначално пропиля аванс от 3:0, но след това направи нова серия от три последователни гейма, за да триумфира. Така той добави 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а за място на полуфиналите ще играе срещу осмия поставен Келси Стивънсън (Канада).

Впоследствие в надпреварата на двойки Иванов и Хун Кит Уон (Китай) се класираха за полуфиналите след успех над водачите в схемата Джулиън Кеш и Марк Уайтхаус (Великобритания) с 6:3, 3:6, 11-9. За място на финала те ще срещнат поставените под номер 4 австралийци Джейс Фроули и Омар Джазика.