Медведев безпроблемно в третия кръг на "Ролан Гарос"

Поставеният под номер 2 в основната схема Даниил Медведев се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Руснакът победи сърбина Ласло Джере с 6:3, 6:4, 6:3 за 2:37 часа.

Руснакът, който достигна четвъртфиналите на "Ролан Гарос" миналата година след четири последователни отпадания в първия кръг, понякога изпитваше затруднения, но гъвкавостта му компенсираше липсата на добро движение по клея.

Медведев допусна пробив още в първия гейм на двубоя, но отличната защита му помогна да вземе два пъти сервиса на съперника си на корт "Филип Шатрие".

Следващата му среща ще бъде с 28-ия поставен Миомир Кецманович от Сърбия, който елиминира Александър Бублич (Казахстан) с 4:6, 7:5, 6:2, 6:1.

Александър Зверев разкри за проблеми с психичното здраве

Медведев, който спечели Откритото първенство на САЩ миналата година и загуби финала на Откритото първенство на Австралия този сезон, пристигна на "Ролан гарос" само с един мач на клей, след като претърпя операция от херния през април.

Руснакът направи решаващ пробив за 5:4 във втория сет, а в третата част поведе с 4:2 и с нов пробив затвори мача.

Победата на Медведев зарадва публиката на "Ролан Гарос", която го счита за един от фаворитите заради способността му да говори почти свободно френски.

"Наистина съм разочарован, мислех, че ще говорите френски с френската публика", каза той на интервюиращия го на корта трикратния шампион на "Ролан Гарос" Матс Виландер.

"Трябва да се усъвършенстваш във френския... шегувам се", добави той с усмивка.

Коментирайки мача, Медведев каза, че е имал късмет да се измъкне с победа в три сета.

"Днес Ласло игра може би по-добър тенис на червени, но аз успях да взема важните точки. Беше много трудно. Опитах се да го накарам да играе малко повече. Може би имаше крампи или контузия и вземаше топката рано, а така или правеше грешка, или печелеше. Един пробив е нищо на клей", добави руснакът.

За третия кръг се класира още номер 8 Каспер Рууд (Норвегия), който елиминира Емил Руусувуори (Финландия) с 6:3, 6:4, 6:2. Датчанинът Холгер Руне победи Хенри Лааксонен (Швейцария) с 6:2, 6:3, 6:3. Белгиецът Давид Гофен спечели срещу номер 24 Франсес Тиафо (САЩ) с 3:6, 7:6(1), 6:2, 6:4 за три часа игра. Представителят на домакините Юго Гастон се наложи над Педро Качин (Аржентина) с 6;4, 6:2, 6:4.