Паула Бадоса продължава в третия кръг на "Ролан Гарос”

Испанката Паула Бадоса показа известни колебания, но успя да се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис при жените. Поставената под номер 3 в схемата Бадоса се наложи със 7:5, 3:6, 6:2 над словенката Кая Юван в мач, който продължи 2 часа и 19 минути.

24-годишната Бадоса започна много уверено срещата и поведе с 5:2 с два пробива. Тогава обаче Юван отпусна ръката, което обърка испанката и за няколко минути резултатът бе изравнен на 5:5. Последва обаче нов пробив в полза на Бадоса, която от третия път успя да затвори първия сет на свой сервис.

Възходът в играта на Юван продължи във втория сет. 21-годишната словенка, която е номер 68 в света, не даде нито една точка за пробив на съперничката си в целия втори сет, а самата тя реализира брейк за 4:2, който и бе достатъчен за изравняване.

В началото на третия сет Юван реализира пробив за 1:0 и имаше възможност да поведе с 2:0, но вместо това допусна Бадоса да изравни. Това срина психически Юван и до края на мача словенката взе само един гейм срещу цели пет за испанката.

В третия кръг на турнира Паула Бадоса ще играе с Вероника Кудерметова. Рускинята нямаше затруднения срещу сръбкинята Александра Крунич и я победи с 6:3, 6:3 за 70 минути игра.