Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 1:4

Арина Сабаленка с обрат на старта на участиетоэ си на "Ролан Гарос"

Поставената под номер 7 в схемата на "Ролан Гарос" Арина Сабаленка победи представителката на Франция Клое Паке с 2:6, 6:3, 6:4 в първия кръг на турнира в мач, продължил точно 2 часа.

Тенисистката на Беларус, която се състезава под неутрален флаг заради нахлуването на Русия в Украйна, допусна два пробива и загуби първия сет. Сабаленка губеше с 0:2 и във втория сет, но след това вдигна значително нивото на играта си и спечели 5 поредни гейма, а след това и сета с 6:3.

В решителния трети сет историята се повтори, като беларуската тенисистка губеше с 0:2, но направи два поредни пробива, за да спечели в крайна сметка с 6:4, както и целия мач. Сабаленка взе надмощие с цели 42 печеливши удара срещу само 12 на французойката.

В друг късен мач мексиканката Фернанда Контрерас Гомес се наложи над унгарката Пана Удварди със 7:6 (8), 6:3 в мач, продължил час и 50 минути. Във втория кръг те ще се изправи срещу Дария Касаткина.