Чилич със силно начало в Париж

Хърватинът Марин Чилич постигна експресна победа в мача си от първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Двукратният четвъртфиналист в Париж спечели с 6:0, 6:1, 6:2 срещу унгареца Атила Балаш, като мачът продължи само 90 минути. Чилич, който има и една титла от Откритото първенство на САЩ, наниза 11 аса срещу нула на съперника си и реализира осем пробива от 12 възможности.

Във втория кръг поставеният под номер 20 Чилич ще играе с друг унгарец в лицето на Мартон Фучович, който спечели с 6:2, 6:4, 6:4 срещу френския квалификант Жофри Бланкаьо.

Напред в турнира продължава и номер 28 Миомир Кецманович. Сърбинът се справи с 6:3, 7:5, 6:3 с аржентинеца Томас Ечевери. В следващия кръг Кецманович очаква един измежду французина Артур Риндеркнех и казахстанеца Александър Бублик.