100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Ивандър Кейн избухна с хеттрик за Едмънтън в третия мач срещу Ванкувър

Едмънтън Ойлърс поведе в изцяло канадския сблъсък срещу Ванкувър, след като надделя с 4:1 в третата среща от плейофната серия между двата отбора в Западната конференция на НХЛ.

Ивандър Кейн избухна с три гола в рамките на шест минути във втората третина от мача. Леон Драйзайтъл пък постави рекорд с четири асистенции в една третина по време на плейофите.

Зак Хюмън отбеляза четвъртия гол в мача за Нефтодобивниците, които вече водят с 2-1 в серията. Конър Макдейвид прибави още три подавания. Майк Смит, който беше заменен в третия период от Мико Коскинен след сблъсак с Милан Лучич, отрази 31 удара.

Макдейвид вече има 23 точки в плейофите – 6 гола и 17 асистенции в 10 мача. Само трима са с по-добри показатели в историята на елиминациите – Уейн Грецки (29 точки през 1983-а и 25 точки през 1985-а), Марио Лемьо (25 през 1992-а) и Рик Мидълтън (23 през 1983-а).

Единственото попадение за Калгари вкара Оливър Килингтън, оформяйки крайното 1:4 4:10 минути преди края на срещата.