Пропусната дузпа прати Гранада в Сегунда дивисион

Гранада изпадна от Ла Лига по възможно най-драматичния начин. Отборът на Айтор Каранка не успя да победи като домакин Еспаньол и мачът завърши 0:0. Това не беше достатъчно на тима от "Лос Карменес", който финишира сезона с 38 точки и остана на 18-о място в крайното класиране. В същото време Майорка и Кадис спечелиха гостуванията си, съответно на Осасуна и Алавес, и с по 39 точки оцеляха.

Големият виновник за провала на Гранада се казва Хорхе Молина. 40-годишният нападател пропусна дузпа в 72-ата минута и това се оказа фатално за домакините. В заключителните секунди на срещата Карлос Бака можеше да се превърне в герой за Гранада, но след удара му и намесата на вратаря Диего Лопес топката излезе в корнер.

Гранада се присъединява към Леванте и Алавес, които също ще играят във второто ниво на испанския футбол от следващия сезон. Еспаньол нямаше особена мотивация, защото вече си беше осигурил оставане в Ла Лига, но игра честно и дори можеше да грабне трите точки при някоя от опасните си контри.

Преди почивката домакините подходиха предпазливо. Това беше обусловено и от по-изгодната им ситуация в сравнение с конкурентите Майорка и Кадис, които на всяка цена трябваше да спечелят мачовете си. В крайна сметка и в трите двубоя, касаещи битката на дъното, полувремената завършиха без попадения.

Големият шанс за Гранада дойде двайсетина минути преди края. Тогава реферът Алехандро Ернандес отсъди дузпа в полза на андалусийци за игра с ръка. Зад топката застана ветеранът Хорхе Молина, който стреля покрай вратата. Нещата за тима на Каранка се влошиха още повече с головете на Майорка и Кадис. В последните минути домакините опитаха всичко, за да изравнят, но не успяха и феновете им потънаха в сълзи.

Снимки: Gettyimages