След шест години в Премиър лийг Бърнли изпадна

Бърнли стана последният изпаднал отбор от Премиър лийг, след като загуби с 1:2 от Нюкасъл във финалния кръг от сезона, а по същото време Лийдс победи с 2:1 като гост Брентфорд. Така йоркширци събраха три точки повече от „виненочервените“, които се присъединиха към вече изпадналите Уотфорд и Норич

Бърнли излезе в същия състав, който в четвъртък направи 1:1 с Астън Вила. Еди Хау пък бе направил две промени от мача с Арсенал. Киърън Трипиър и Джамал Ласелс започнаха вместо Емил Крафт и Фабиан Шер.

Домакините не създадоха почти нищо през първата част и бяха наказани. В 20-ата минута „свраките“ излязоха напред в резултата, след като Калъм Уилсън реализира точно дузпа. Този резултат вкара Бърнли в зоната на изпадащите, тъй като по това време Лийдс играеше при нулево равенство в Брентфорд. В 60-ата минута Калъм Уилсън отбеляза втория си гол в двубоя. Сен-Максимен изработи попадението, след като направи страхотен пробив отляво, след което поднесе топката на тепсия на непокрития Уилсън, който от седем метра нямаше как да сгреши.

В 69-ата минута Корне върна един гол, но това се оказа крайно недостатъчно за Бърнли.

Снимки: Imago