Каспер Рууд защити титлата си в Женева

Норвежкият тенисист Каспер Рууд спечели титлата на турнира АТП 250 в Женева с награден фонд от 534 555 евро. На финала Рууд се наложи в драматичен мач над португалеца Жоао Соуза със 7:6 (3), 4:6, 7:6 (1). Мачът между двамата на клей продължи 3 часа и 3 минути.

В първия сет при 5:4 Рууд сервираше за успеха, но загуби подаването си, като трябваше да играе тайбрек, за да поведе в резултата.

Във втория сет Соуза направи един пробив, който се оказа напълно достатъчен за победата.

В третия сет португалецът спаси два мачбола, за да стигне до тайбрек, където обаче не показа никакви аргументи - 1:7.

"Това беше един от най-лудите мачове, които съм играл. През цялото време бях горе и долу. Соуза бе почти спечелил в един момент. Трудно е за загубилия в такъв мач", призна Рууд след успеха.

Така той защити титлата си в турнира от миналата година, когато във финала победи канадеца Денис Шаповалов.